Úspěchy Triatlon Teamu Příbram – Tomáš Zikmund vítězem AQUATLON CZECHTRISERIES 2016

V sobotu 14. 5. 2016 se v Brně uskutečnil poslední závod Českého poháru seriálu AQUATLON CZECHTRISERIES 2016. Celý seriál se skládal ze šesti závodů a to v Českých Budějovicích, Karviné, Praze, Jablonci nad Nisou, Příbrami a Brně. Nyní jsou známy konečné výsledky celého poháru. Z Triatlon Teamu Příbram si nejlépe vedl Tomáš Zikmund, který svoji dorosteneckou kategorii vyhrál.
        V žákovské kategorii staršího žactva vybojoval Karel Vlasák svými výbornými a stabilními výkony celkové 8. místo. Vzhledem k tomu, že se u něj jednalo o první zkušenosti s tímto sportem, jedná se o pěkný výsledek. Dalším kvalitním výsledkem nás potěšila Štěpánka Sýkorová, která v kategorii starších žaček obsadila 10. místo. Simona Karešová se kvůli zranění zúčastnila jen jednoho závodu a tak jí patří 20. příčka v celkovém hodnocení kategorie starších žákyň. Podobně je na tom i Tomáš Černohorský, který si musel udělat nucenou zdravotní přestávku, aby doléčil únavovou zlomeninu nártních kůstek. Z tohoto důvodu absolvoval pouze dva závody a skončil tak na celkovém 10. místě.
        V příštím týdnu bude Tomáš Zikmund reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy juniorů v Lisabonu, tentokrát v triatlonu. Doufáme, že se mu povede stejně dobře a v tvrdé konkurenci předvede kvalitní výsledek.
        Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v nadcházející triatlonové sezóně.